Samochody kiedyś wyróżniały się większą niezawodnością!

Stare volvo wytrzymywały dystanse rzędu kilkuset tysięcy km bez potrzeby naprawy, a czasem nawet więcej! Dlaczego? Z powodu tego, że wtedy stawiano na jakość, na zadowolenie konsumenta, na niezawodność, na dopracowanie wszystkiego w najmniejszych detalach - sprawdź nas. Niestety producent volvo przez produkcję ponadprzeciętnie niezawodnych pojazdów prawie upadł. Niemieccy projektanci na swoje szczęście w samą porę zmienili podejście i uratowali się od upadku. Okularnik nie jest już tak bezproblemowy jak mercedes W124. Tak naprawdę stosunkowo często wymaga wizyt w warsztacie w celu naprawy.

Dlaczego zupełnie zmieniono podejście?

Największe firmy, w tym także volvo doszły do wniosku, że lepiej będzie produkować pojazdy mniej wytrzymałe, a zarabiać na serwisie - warsztat samochodowy. Takie rozwiązanie pod ekonomicznym względem będzie dla nich znacznie bardziej opłacalne. Regularne serwisowanie pojazdu w ASO powoduje ciągły przypływ gotówki dla koncernów. Ktoś może stwierdzić, że on skorzysta z usług serwisu nieautoryzowanego? Czy w każdym przypadku mu się uda?

Programowanie awaryjności samochodu i inne niespodzianki dla klienta!

Ostatnio konstruktorzy aut zaczęli powoływać specjalne jednostki, które będą odpowiedzialne za programowanie awaryjności pojazdu. Polega to na tym, że pewne części najczęściej te najdroższe mają ulegać awarii po okresie gwarancyjnym. Co gorsza wybiera się te części, których nie potrafią naprawić nieautoryzowane zakłady. Niektóre części volvo są bardzo drogie. W obiegu nie występują żadne zamienniki. Żeby dokonać remontu należy kupować bardzo kosztowne fabryczne części i jechać do autoryzowanych serwisów. Co więcej, do realizacji remontu należy mieć specjalistyczną wiedzę i kosztowny sprzęt. Wiedzę tę oraz sprzęt mają tylko mechanicy z autoryzowanych serwisów.